Wełna

Dostosowując poddasze do celów użytkowych musimy zadbać o odpowiednie ocieplenie dachu. Systemy termoizolacji dachów są skuteczne, jeżeli dobierzemy odpowiednie materiały o właściwych parametrach. Jeśli przestrzeń poddasza chcemy przeznaczyć na cele mieszkalne, izolacja termiczna połaci dachowych będzie niezbędna. Izolacje dachów, czyli zaporę termoizolacyjną wykonuje się zwykle z wełny mineralnej. Wełna mineralna jest dobrym izolatorem termicznym, a dzięki sprężystej budowie można nią szczelnie wypełnić przestrzeń między krokwiami. Ponadto jest niepalna, więc w razie pożaru zabezpieczy drewnianą konstrukcję dachu.

Zastosowania

 • Izolacja termiczna dachów, poddaszy i stropów: Wełna mineralna chroni przed utratą ciepła z wnętrza budynku w zimie i nadmiernym nagrzewaniem się latem. Dzięki niej zyskujesz komfort termiczny na poddaszu i możesz urządzić tam dodatkowe pomieszczenia.
 • Izolacja termiczna ścian: Wełnę mineralną stosuje się jako izolację wewnętrzną lub zewnętrzną na ścianach budynków. Chroni przed stratami energii cieplnej i pomaga utrzymać stabilną temperaturę w pomieszczeniach. Jest też niepalna, co spełnia wymogi prawa budowlanego dla budynków wysokich.
 • Izolacja akustyczna: Wełna mineralna doskonale wygłusza pomieszczenia, takie jak biura, hotele czy mieszkania. Dzięki niej użytkownicy mają zapewnioną prywatność i spokój.
 • Izolacja przeciwwilgociowa: Wełna mineralna łączy się z foliami paroizolacyjnymi, chroniąc przed wilgocią i rozwojem pleśni w zewnętrznych ścianach budynków oraz na dachu i poddaszu.
 • Zabezpieczenie przed ogniem: Wełna mineralna ma właściwości ognioodporne, dlatego stosuje się ją w budynkach, gdzie istnieje ryzyko pożaru.

Termoizolacja dachu

Zastanawiasz się nad termoizolacją dachu? Zdecyduj się na wysokiej jakości usługę lub materiały o świetnej jakości wykonania, które gwarantują, że na poddaszu będzie przyjemny i zdrowy mikroklimat, dzięki któremu Ty i Twoja rodzina będziecie mieszkali w świetnych warunkach. Zdecyduj się na zastosowanie ocieplenia dachu od wewnątrz w postaci styropapy lub wełny! Poznaj nasze produkty.

Czym jest termoizolacja dachu?

Izolacja termiczna dachu to prace, w których wykorzystuje się materiały budowlane o niskim współczynniku przepuszczalności ciepła. Im lepsze technicznie materiały wybierzesz, tym lepszy mikroklimat na poddaszu osiągniesz. Nowoczesne budownictwo umożliwia wykorzystanie wielu materiałów, które świetnie pełnią funkcję izolacji. Bez wątpienia do tej listy można dołączyć także styropapę oraz wełnę.

Rodzaje termoizolacji dachu

Ocieplenie dachu od wewnątrz można wykonać, stosując dwa rodzaje materiałów budowlanych:
 • Styropapę — materiał o niskiej wadze, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji dachu. Jest to rodzaj płyty warstwowej, którą wykorzystuje się do docieplenia konstrukcji dachowych płaskich. Tworzy ją dwustronnie ułożona papa podkładowa oraz włókno szklane. Płyty układa się na stropach drewnianych, betonowych oraz na tych pokrytych blachą. Styropapa swoje zastosowanie znajduje między innymi w docieplaniu dachów pokrytych blachą trapezową oraz tych, które są deskowane lub pokryte płytą OSB. Jest to materiał odpowiedni do docieplania tarasów, fundamentów oraz podziemnych garaży.
 • Wełnę — do jej zalet trzeba zaliczyć sprężystość, przez co można wypełnić nią nawet wnęki o nieregularnym kształcie, oraz niepalność, co minimalizuje ryzyko pożaru, a gdy już do niego dojdzie, to wełna osłania konstrukcję drewnianą przed ogniem.

Zalety termoizolacji dachu

W przypadku zastosowania termoizolacji dachu w postaci styropapy konstrukcja staje się wytrzymała na nacisk powierzchniowy, szczelna oraz nie wykazuje właściwości pochłaniania wody. Styropapa jest łatwa w montażu i dzięki niskiej wadze nie obciąża w znaczny sposób konstrukcji. Ponadto jej właściwości powodują, że jest ona trwała i nie ulega utlenianiu ani też degradacji. Można ją zastosować zarówno w czasie modernizacji dachu, jak i podczas budowy nowych budynków. To wysokiej jakości materiał, który warto zastosować, by stworzyć izolację o świetnych parametrach technicznych. Natomiast wełna to materiał, który gwarantuje świetny mikroklimat na poddaszu bez względu na jego wielkość oraz konstrukcję dachu. Prawidłowe wykonanie ocieplenia dachu od wewnątrz to pewność, że temperatura w budynku nie będzie uzależniona od temperatury powietrza na zewnątrz. Ponadto dzięki dobrze wykonanej termoizolacji można skutecznie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Wełna umożliwia likwidację mostków termicznych, ponieważ jest bardzo dobrym izolatorem.

Poznaj nasze zalety i skorzystaj z nowoczesnych sposobów na termoizolację dachu

Nowoczesne systemy są wykorzystywane podczas termoizolacji budynków mieszkalnych oraz innych obiektów w postaci wiat, garażów czy też altan. Największe zalety proponowanych przez nas materiałów to:
 • świetne współczynniki przepuszczalności ciepła;
 • niska waga materiałów, przez co konstrukcja nie obciąża dachu lub stropu;
 • zmniejszenie nakładów finansowych na ogrzewanie budynku;
 • likwidacja mostków termicznych;
 • spełnianie europejskich norm z zakresu niepalności oraz wskaźników przepuszczalności ciepła;
 • wysoka dostępność w konkurencyjnej cenie.

W jaki sposób możesz zamówić termoizolację dachu z naszej oferty?

Wykorzystaj potencjał hurtowni z materiałami budowlanymi Euro-Profil. W sprzedaży mamy setki produktów, które ułatwią Ci wykonanie remontu lub realizację planów o budowie dowolnych obiektów. W stałej sprzedaży oferujemy materiały, które są u nas dostępne od ręki. Zamówienia można składać podczas współpracy zarówno z naszymi pośrednikami, jak i za pośrednictwem internetu. Poznaj naszą ofertę, w której znajdziesz oprócz materiałów do termoizolacji dachów również profile konstrukcyjne, dachówkę betonową, dachówkę ceramiczną oraz płyty faliste. Z nami zrealizujesz swoje marzenia!