Płyty izolacyjne PIR

Płyty izolacyjne PIR Recticel stworzone zostały z myślą o wszystkich tych, którzy szukają wysokiej jakości rozwiązania dla swojego dachu. Dzięki swoim rewelacyjnym parametrom izolacyjnym jest ona ponad dwa razy lepszym izolatorem od słabej jakości płyt styropianowych, XPS czy wełny. Płyty PIR to materiał, który dzięki swoim właściwością idealnie nadaje się na dachy płaskie i skośne zarówno jako ocieplenie na krokwiowe jak i między czy pod krokwie. Oprócz izolacji zimą – a więc oszczędności na kosztach ogrzewania – izoluje też latem dając komfort wszystkim mieszkańcom. Z tego typu izolacją nie straszne są kuny czy myszy – gryzonie nie penetrują tego izolatora tak jak wełny czy styropianu. Zagrzybienie czy zawilgocenie też nie wchodzi w grę – ponieważ jest to płyta o strukturze komórkowej zamkniętej z gazoszczelnymi okładzinami.

Izolacyjne płyty Powerroof® zastosowane jako ocieplenie dachu skośnego opatrzone są po obwodzie w zamek typu pióro - wpust, przez co eliminują w izolacji dachu efekt mostka termicznego. Płyty są stabilne wymiarowo a dzięki specjalnej okładzinie z grubego aluminium stanowiącej ekran odbijający zimą ciepło do wnętrza budynku stanowią niezwykle efektywne rozwiązanie. Płyty Powerroof® są łatwe w montażu, nawet w przypadku nierównych odległości między krokwiami. Kolejną zaletą tego materiału jest to, iż w przypadku renowacji istniejące już wewnętrzne wykończenie może pozostać niezmienione.

Eurothane® Bi-4 jest stosowana już od 40 lat w Belgii, gdzie stała się standardowym produktem izolacyjnym dachów płaskich i tarasów czy to w nowych obiektach czy też w przypadku projektów renowacyjnych. Zwłaszcza w przypadku renowacji możesz ulepszyć swój dach przy pomocy trwałej izolacji, stosując ją np. pomiędzy istniejącym już a nowym dachem. Właściwości izolacyjne Twojego materiału zależą od współczynnika przewodzenia ciepła (λ) oraz grubości izolacji. Wysoka wartość izolacyjna płyt Eurothane® Bi-4 pozwala na zmniejszenie ich grubości do minimum. Końcowa grubość dachu jest niższa a ciężar stosunkowo niewielki, możesz więc tym samym uniknąć późniejszych problemów z dopasowaniem odpowiednich detali konstrukcyjnych.

Termoizolacja dachu

Zastanawiasz się nad termoizolacją dachu? Zdecyduj się na wysokiej jakości usługę lub materiały o świetnej jakości wykonania, które gwarantują, że na poddaszu będzie przyjemny i zdrowy mikroklimat, dzięki któremu Ty i Twoja rodzina będziecie mieszkali w świetnych warunkach. Zdecyduj się na zastosowanie ocieplenia dachu od wewnątrz w postaci styropapy lub wełny! Poznaj nasze produkty.

Czym jest termoizolacja dachu?

Izolacja termiczna dachu to prace, w których wykorzystuje się materiały budowlane o niskim współczynniku przepuszczalności ciepła. Im lepsze technicznie materiały wybierzesz, tym lepszy mikroklimat na poddaszu osiągniesz. Nowoczesne budownictwo umożliwia wykorzystanie wielu materiałów, które świetnie pełnią funkcję izolacji. Bez wątpienia do tej listy można dołączyć także styropapę oraz wełnę.

Rodzaje termoizolacji dachu

Ocieplenie dachu od wewnątrz można wykonać, stosując dwa rodzaje materiałów budowlanych:
  • Styropapę — materiał o niskiej wadze, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji dachu. Jest to rodzaj płyty warstwowej, którą wykorzystuje się do docieplenia konstrukcji dachowych płaskich. Tworzy ją dwustronnie ułożona papa podkładowa oraz włókno szklane. Płyty układa się na stropach drewnianych, betonowych oraz na tych pokrytych blachą. Styropapa swoje zastosowanie znajduje między innymi w docieplaniu dachów pokrytych blachą trapezową oraz tych, które są deskowane lub pokryte płytą OSB. Jest to materiał odpowiedni do docieplania tarasów, fundamentów oraz podziemnych garaży.
  • Wełnę — do jej zalet trzeba zaliczyć sprężystość, przez co można wypełnić nią nawet wnęki o nieregularnym kształcie, oraz niepalność, co minimalizuje ryzyko pożaru, a gdy już do niego dojdzie, to wełna osłania konstrukcję drewnianą przed ogniem.

Zalety termoizolacji dachu

W przypadku zastosowania termoizolacji dachu w postaci styropapy konstrukcja staje się wytrzymała na nacisk powierzchniowy, szczelna oraz nie wykazuje właściwości pochłaniania wody. Styropapa jest łatwa w montażu i dzięki niskiej wadze nie obciąża w znaczny sposób konstrukcji. Ponadto jej właściwości powodują, że jest ona trwała i nie ulega utlenianiu ani też degradacji. Można ją zastosować zarówno w czasie modernizacji dachu, jak i podczas budowy nowych budynków. To wysokiej jakości materiał, który warto zastosować, by stworzyć izolację o świetnych parametrach technicznych. Natomiast wełna to materiał, który gwarantuje świetny mikroklimat na poddaszu bez względu na jego wielkość oraz konstrukcję dachu. Prawidłowe wykonanie ocieplenia dachu od wewnątrz to pewność, że temperatura w budynku nie będzie uzależniona od temperatury powietrza na zewnątrz. Ponadto dzięki dobrze wykonanej termoizolacji można skutecznie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Wełna umożliwia likwidację mostków termicznych, ponieważ jest bardzo dobrym izolatorem.

Poznaj nasze zalety i skorzystaj z nowoczesnych sposobów na termoizolację dachu

Nowoczesne systemy są wykorzystywane podczas termoizolacji budynków mieszkalnych oraz innych obiektów w postaci wiat, garażów czy też altan. Największe zalety proponowanych przez nas materiałów to:
  • świetne współczynniki przepuszczalności ciepła;
  • niska waga materiałów, przez co konstrukcja nie obciąża dachu lub stropu;
  • zmniejszenie nakładów finansowych na ogrzewanie budynku;
  • likwidacja mostków termicznych;
  • spełnianie europejskich norm z zakresu niepalności oraz wskaźników przepuszczalności ciepła;
  • wysoka dostępność w konkurencyjnej cenie.

W jaki sposób możesz zamówić termoizolację dachu z naszej oferty?

Wykorzystaj potencjał hurtowni z materiałami budowlanymi Euro-Profil. W sprzedaży mamy setki produktów, które ułatwią Ci wykonanie remontu lub realizację planów o budowie dowolnych obiektów. W stałej sprzedaży oferujemy materiały, które są u nas dostępne od ręki. Zamówienia można składać podczas współpracy zarówno z naszymi pośrednikami, jak i za pośrednictwem internetu. Poznaj naszą ofertę, w której znajdziesz oprócz materiałów do termoizolacji dachów również profile konstrukcyjne, dachówkę betonową, dachówkę ceramiczną oraz płyty faliste. Z nami zrealizujesz swoje marzenia!